Черно море Тича записа шеста победа в Националната баскетболна лига.

...

Черно море Тича изненада неприятно Балкан Ботевград в НБЛ

Черно море Тича записа шеста победа в Националната баскетболна лига. Варненският отбор надви над първенците от Балкан с 89:81. За спечелилите за следващ път Аверил Ъгба приключи с дабъл-дабъл – 24 точки и 14 битки. Къртис Джоунс вкара 27 точки, взе 7 битки, даде 9 асистенции, направи два чадъра и открадна три топки. Черно море Тича има в актива си 20 точки слез 6 победи и 8 провали. Балкан е с 22 точки – 8 победи и 6 загуби.

Домакините започнаха доста добре срещата, демонстрираха отлична игра в отбрана и небрежно съумяха да поведат с 6:0 след два коша и два сполучливо изпълнени фаула от Аверил Ъгба. Гостите последователно изравниха играта и по-късно повече от 5 минути игра понижиха пасива си на единствено точка – 9:10. Три минути и 35 секунди преди края на първия интервал с панер на Николай Грозев Балкан съумя да поведе при 11:10.

Домакините съумяха с добра игра в края на частта да я завоюват с 19:15. Черно море Тича стартира добре и втората четвърт и за към две минути и половина игра вкара 8 против 2 точки и поведе с 10 точки при 27:17. Пет минути и половина преди почивката варненският отбор дръпна с 14 точки при 34:20 след панер на Аверил Ъгба.

Последва спад в играта на домакините, които започнаха да позволяват доста неточности, което разреши на гостите да стартират да топят изоставането си. На почивката резултатът бе 36:32 за Черно море Тича. През първото полувреме двата отбора демонстрираха доста слаба пукотевица от зоната за три точки, като домакините не съумяха да вкарат нито една от 13 опита, а Балкан записа 2 тройки при 20 опита.

След почивката домакините още веднъж започнаха по-добре и за близо три минути игра съумяха да вкарат 9 против 2 точки и поведоха с 11 точки – 45:34, а малко по-късно преднината им стана 13 точки при 49:36. Гостите съумяха да понижат изоставането си под 10 точки и преди решителната последна четвърт резултатът бе 63:54 за Черно море Тича.

През последния интервал по-късно повече от пет минути игра домакините съумяха да поведат с 16 точки при 78:62 след тройка на Марин Маринов. След неточности на играчите на домакините последва серия от 11:2 за Балкан и гостите понижиха изоставането си до 7 точки – 73:80. Домакините обаче съумяха да запазят преднината си и справедливо взеха успеха.