Черна гора продължи отличното си представяне в началото на квалификациите

...

Черна Гора разби Гибралтар

Черна гора продължи отличното си показване при започване на квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. Играчите на Миодраг Радулович реализираха втора поредна победа в Група G, където са още тимовете на Турция, Холандия, Латвия, Норвегия и Гибралтар, Именно против последните през днешния ден “соколите” не срещнаха съществени проблеми и записаха нови три точки в актива си след 4:1. На вратата на спечелилите пък бе някогашният вратар на Левски Милан Миятивич.

Головете бяха дело на Бекирай (26), Шимич (43), Томашевич (53) и Йоветич в 80-ата.

Черна гора откри резултата в 26-ата, когато Джурджевич центрира, а Бекирай насочи с глава топката, която срещна и двете странични греди преди да се окаже в мрежата.

В 30-ата минута се получи комична обстановка, когато играчите на Гибралтар съумяха да изравнят, само че попадението им бе анулирано, защото съдията към този момент бе дал сигнал за дузпа при отбелязването. Така гостите въпреки всичко доближиха до 1:1 посредством Стюш, въпреки и минута по-късно.

Черна гора още веднъж излезе напред две минути преди края на първото полувреме, когато центриране откри Шимич в наказателното поле и той не сгреши за 2:1.

В 52-ата домакините към този момент имаха удобна преднина от две попадения, откакто Томашевич се разписа за 3:1 от корнер. Десет минути преди края Стеван Йоветич оформи крайното 4:1 в интерес на домакините.

Това изкачи Черна гора преди всичко в групата преди изиграването на останалите мачове от нея по-късно довечера.
Източник: fakti.bg