Брюксел. От следващата година COVID-сертфикатите ще се признават за валидни

...
Брюксел. От следващата година COVID-сертфикатите ще се признават за валидни
Коментари Харесай

Преглед на някои от основните теми в британския печат

Брюксел. От идната година COVID-сертфикатите ще се признават за годни в Европейския съюз, единствено в случай че съдържат информация за сложена бустърна доза в допълнение към двете наложителни за довеждане докрай на имунизационния цикъл, оповестява английският вестник The Times .

ЕС е подготвен да актуализира COVID-сертфикатите с информация за бустърната ваксина, в това число такава за „ дата на приключване “ на сегашния „ зелен “ статус, който се издава на съображение сложени две дози препарат против ковид.

Министрите на Европейски Съюз разискаха по-рано денем вълната от инфекции в Европа и нуждата от незабавно въвеждане на бустърни ваксини, изключително измежду хората над 65 години, като нов приоритет в оправянето с пандемията.

Очаква се в четвъртък Европейската комисия да излезе с оферти за приключване на сегашния статут на COVID-сертфикатите, които се употребяват в доста страни от Общността за пътувания, както и визити на питейни заведения, заведения за хранене, културни и спортни събития.

„ Европейската комисия работи с най-голяма неотложност за подсилване на координацията на свободното придвижване, в това число продължителността на годност и ролята на бустърите в акцията за имунизация “, сподели Стела Кириакидес, европейски комисар по опазването на здравето.

Една от опциите ще бъде да се зададе годност на имунизацията до 12 месеца, както сега, и да се изисква слагането на бустърна доза преди края на този интервал, с цел да се резервира валидността на пропуща. Скоростта на внедряване на подсилващата, трета доза в този момент ще стане от решаващо значение за това дали страни отвън Европейски Съюз, като Обединеното кралство или Съединени американски щати, ще бъдат добавени към европейския „ червен лист “, забраняващ несъществените пътувания.

Подсилващите ваксини се преглеждат като сериозни за битка с новата вълна от инфекции и хоспитализации, изключително измежду възрастните хора, защото изследванията демонстрират, че понижават предаването на ковид с повече от 80%.

***

Лондон. Борис Джонсън е написал през 2012 година, че скулптурите на Партенона „ в никакъв случай не е трябвало да бъдат отстранявани от Акропола “ и призна, че в идеалния случай те ще продължат да се виждат в тяхната целокупност в Атина, разкрива писмо, споделено с The Guardian .

В писмо до недодялан гръцки чиновник, тогавашният кмет на Лондон и предстоящ английски министър председател означи: „ Това е въпрос, върху който размишлявах надълбоко в продължение на доста години. В един съвършен свят, несъмнено, вероятно, мраморите на Партенона в никакъв случай не биха били премахвани от Акропола и в този момент би било допустимо да се видят на място.

Писмото, което се появява на хартия на кметството, е направено в отговор на искане на Йоргос Хинос, тогава началник на партията " Нова народна власт " в Илия, регион на Пелопонес, който е дом на антична Олимпия. Публикувано е за първи път в локалния вестник „ Проини “.

Хинос е писал до кмета на Лондон на 28 март 2012 година, по-малко от два месеца преди олимпийският огън да бъде разпален в античното светилище и да бъде предаден на английската делегация преди Олимпийските игри в Лондон.

„ В името на справедливостта и морала ви умоляваме да започнете процедурата за връщането на гръцките статуи “, написа той, описвайки „ дълбоката рана “, която лорд Елгин е нанесъл, когато като тогавашния дипломат на Англия в Османската империя, при условия които към момента остават противоречиви, е наредил да изсекат мраморите от паметника.

Джонсън, който беше измежду тези, които участваха на запалването на Олимпийския огън, отговори, че е стигнал до заключението, че в случай че мраморите бъдат отстранени от английската столица, това ще съставлява „ тежка и непоправима загуба “.

Писмото приключва: „ Доколкото съчувствува на настояването за реституцията им в Атина, усещам, че като цяло би трябвало да пазя ползите на Лондон.

Като министър-председател обаче позицията на торите се втвърди видимо.

Миналата седмица по време на диалозите с гръцкия си сътрудник Кириакос Мицотакис той изключи разискването на въпроса, като сподели, че това е въпрос на Британския музей, макар че ЮНЕСКО планува, че би трябвало да се проведат междуправителствени договаряния за разрешаване на дългогодишния спор.

По-рано тази година, когато Мицотакис даде да се разбере, че публично ще повдигне дългогодишната молба на Атина, Джонсън настоя, че антиките от класическата ера са били добити законно.

Говорейки пред гръцкия вестник Ta Nea, той сподели: „ Правителството на Обединеното кралство има твърда, дългогодишна позиция във връзка с скулптурите, която е, че те са добити законно от лорд Елгин според съответните закони от това време и са законно благосъстоятелност на английските попечители на музея след придобиването им. ”

Гръцкото държавно управление даде обещание да завоюва сърцата и мозъците на британците като част от нова акция за наново сливане на изчезналите статуи с останалата част от монументалния фриз в Атина.

Длъжностните лица бяха насърчени от ново изследване на YouGov, оповестено през уикенда, което демонстрира, че 56% от респондентите в Обединеното кралство са за репатриране на мраморите, тъй че те да бъдат изложени в музея на Акропола в подножието на шедьовъра на Перикъл.

Попитан за коментар, представителят на английския министър председател отговори: „ Както министър председателят сподели на гръцкия министър председател предходната седмица, всички решения по отношение на скулптурите на Партенона са въпрос на Британския музей. "

„ Дългогодишната позиция на премиера и държавното управление на Обединеното кралство е, че скулптурите на Партенона са добити законно в сходство със закона по това време. "

***

Лондон. От идната година премиите „ Брит “ (Brit Awards) ще отстрани категориите, свързани с пола, оповестява вестник The Independent , че решението надали е изненада за някого.

„ Слуховете за измененията в музикалната гала в Обединеното кралство се носят през последната година. Последно те излязоха на напред във времето, откакто Сам Смит - който се разпознава като представител на небинарния пол - беше изключен от категориите с пол през март. Промените са неизбежни, както и противоположната реакция. Но това решение е вярното и разумно “, отбелязва изданието.

И по този начин, от 2022 година, категориите за английски мъжки соло реализатори и английски женски соло реализатори ще бъдат обединени ново и блясково отличие: реализатор на годината. По същия метод най-хубав интернационален реализатор от мъжки и женски пол се сливат за излъчването на най-хубав интернационален реализатор. Том Марч, ръководител на Brit Awards и съпредседател на Polydor Records, споделя, че решението е взето за премиите да бъдат „ допустимо най-приобщаващи “. „ Чувствам, че е изцяло подобаващото време да честваме артистите само поради тяхната музика и работа, а не по какъв начин избират да се разпознават или както другите ги вижат “, сподели Марч в изказване.

Мнозина обаче показаха угриженост, че премахването на сходни разграничения ще докара до дисбаланс сред половете на получателите. Институционалният сексизъм е необятно публикуван и безумен: на премиите Brit Awards 2020 беше показана единствено една жена в смесените групи от албуми, групи, песни и нов реализатор. Следователно е рационално да се направи изводът, че съкращаването на категориите по пол би влошило така и така тежката обстановка. „ Вижте да вземем за пример премиите „ Грами “, които зарязаха разделянето по пол преди близо десетилетие. Рекордът им във връзка с разнообразието е отблъскващ “, написа изданието.

***
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР