Ботев (Пловдив) и Черно море направиха 1:1 в съботното дерби

...

Ботев и Черно море не се победиха

Ботев (Пловдив) и Черно море направиха 1:1 в съботното дерби от 23-ия кръг на елитното ни футболно състезание, изигран на терена в „ Коматево ". Домакините откриха резултата в 57-та минута, когато Филип Филипов бе прецизен, само че моряците на Илиян Илиев изравни в 78-та след попадение на Родриго. Двубоят беше забавен с много голови благоприятни условия и няколко греди. Равенството остава двата отбора отвън първата шестица.

Първата заплаха в мача се откри пред Тодор Неделев, който от няколко метра засече центриране на Шопов, само че Митрович избави. Послед опция за гостите, когато Курьор мина няколко играчи и стреля по земя. Янко Георгиев докосна топката, която се отби в гредата, а в следствие бе избита в ъглов удар. 10 минути по-късно Курьор още веднъж нацели гредата, откакто бе изведен зад тила на отбраната. До края на полувремето Неделев уцели греда от фаул, а мигновено по-късно и Ничев бе спрян от страничния дирек. През втората част „ Канарчетата " желаеха дузпа за игра с ръка на Панайотов, само че съдията отсъди единствено директен свободен удар. След това пристигна и голът на Филипов, който засече центриране от фланга по земя. Варненци дадоха отговор, когато Родриго комбинира с Денислав Станчев и първият приключи офанзивата. До края нови попадения не паднаха и дуелът приключи наедно. В първия съботен мач Ботев (Вр) и Дунав приключиха 0:0.

Източник: standartnews.com