Берое записа първо поражение в Адриатическата лига за жени този

...

Берое записа първо поражение в Адриатическата лига за жени

Берое записа първо проваляне в Адриатическата лига за дами този сезон, като посетител на Будучност.
В Подгорица старозагорският отбор не съумя да се опълчи на мощния си съперник и загуби с 49:72.

Още в първата четвърт черногорки имаха към този момент двуцифрен задатък, който се усили още до почивката. Третата част бе най-силна за Берое, само че девойките на Таня Гатева бяха надалеч от това да се върнат в мача. В последният интервал заралийки напълно смъкнаха гарда и позволи пасив от още 10 точки.

Габриела Костова наниза 13 точки за Берое, плюс 7 битки. По 10 точки прибавиха Гергана Иванова и Теодора Динева.

Анджелика Митрашинович вкара 16 точки за Будучност.

Берое стартира в А група против Рилски състезател през уикенда, а идната седмица гостува на Цървена звезда в Белград.