Байерн Мюнхен спечели рекордна осма Суперкупа на Германия, след като

...

Байерн Мюнхен грабна още един трофей: Рекордна осма Суперкупа на Германия!

Байерн Мюнхен завоюва рекордна осма Суперкупа на Германия, откакто победи Борусия Дортмунд с 3:2 на " Алианц Арена ". Корентен Толисо даде задатък за баварците в 18-ата минута, а Томас Мюлер удвои преднината на отбора си. В края на първото полувреме Юлиан Брандт понижи резултата. В началото на второто полувреме Ерлинг Холанд възвърне равенството, само че в заключителните минути на дуела Джошуа Кимих осъществя трето попадение във вратата на " жълто-черните ".
Снимка: БГНЕС  Байерн Мюнхен сграбчи още един трофей: Рекордна осма Суперкупа на Германия!
Баварците стартираха в типичния си жанр и завоюваха контрола на топката. Още във 2-ата минута Алфонсо Дейвис центрира остро по земя, само че получателят на подаването не бе открит. От своя страна " жълто-черните " дадоха отговор с рискова контраофанзива през центъра, само че Ерлинг Холанд бе спрян от Жером Боатенг.

Постепенно темпото на игра се поуспокои и баварците задържаха дълготрайно топката, само че до рискове пред вратата на Борусия Дортмунд не се стигна.

В 10-ата минута Томас Мюлер центрира в наказателното поле, където Джошуа Кимих стреля с глава, само че право в ръцете на Марвин Хитц.
В 17-ата минута " жълто-черните " откраднаха топката в средата на терена. Ерлинг Холанд подаде към Марко Роис, който стреля към вратата на Мануел Нойер, само че в последния миг Николас Зюле парира изстрела.

Минута по-късно Байерн откри резултата. Баварците проведоха страхотна офанзива. Томас Мюлер получи в центъра, след което продължи към десния фланг, където бе Роберт Левандовски. Полякът напредна и подаде в наказателното поле, където Корентен Толисо осъществя. Първо топката срещна напречната греда, само че при добавката французинът не сгреши.

Борусия опита незабавно да отговори. Махмуд Дауд получи на границата на наказателното поле, само че изстрелът му не откри задачата. " Жълто-черните " се активизираха в идващите минути и Марко Роис нахлу в наказателното поле и стреля по земя през купа от играчи на Байерн, само че Мануел Нойер закова топката пред голлинията.
Борусия упражни напън на баварците, само че отбраната пред капитана на Байерн се оправи. Шампионите пробваха да успокоят темпото, само че в това време поглеждаха и за пролуки в в половината на " жълто-черните ".

В 32-ата минута баварците удвоиха преднината си. След дълготрайно разиграване, Алфонсо Дейвис центрира превъзходно в наказателното поле, където Томас Мюлер надскочи Паслак и осъществя с глава в долния ляв ъгъл.

Седем по-късно натискът на Борусия даде резултат. Баварците сгрешиха при изнасянето на топката, от което се възпозлваха " жълто-черните ". Ерлинг Холанд подаде към Юлиан Брандт в наказателното поле, а плеймейкърът със страховит удар в средата понижи резултата.

Борусия Дортмунд имаше отличната опция да възвърне равенството в началните минути на второто полувреме. Ерлинг Холанд задържа добре и разтегли играта към десни фланг, където непокрития ТОма Мюние остана очи в очи с Мануел Нойер, само че изстрелът на белгиецът мина високо над вратата.
В 55-ата минута " жълто-черните " изравниха. Томас Дилейни по отличен метод Ерлинг Холанд зад тила на отбраната. Норвежецът напредна и невъзмутимо осъществя в долния ляв ъгъл.

Три минути след попадението нападателят на Борусия получи нов късмет да преодолее Мануел Нойер. Холанд още веднъж получи топката зад тила на отбраната, само че този път стражът на баварците отрази превъзходно удара.

В идващите минути дуелът стана двуостър, откакто и двата отбора заиграха нападателно и търсеха ново попадение. От началото на срещата впеатление правеше неналичието на заостреност от страна на Роберт Левандовски, който в огромни интервали от мача оставаше изолиран.

В 82-ата минута Байерн осъществя трето попадение във вратата на Марвин Хитц. Джошуа Кимих открадна топката в центъра от Томас Дилейни, след което продължи към Роберт Левандовски. Нападателят върна към халфа. Кимих незабавно стреля, само че последва интервенция на вратаря на " жълто-черните ", след което се получи рикошет в крайници на халфът на баварците и топката влетя в мрежата.

Борусия Дортмунд се втурна в офанзива след инкасирането попадение, а баварците се прибраха в личната си половина, само че до края на дуела топката не навести нито една от вратите.
Източник: fakti.bg