Байерн (Мюнхен) разпиля Залцбург със 7:1 на Алианц Арена в

...

Байерн премаза Залцбург и отправи послание към конкуренцията

Байерн (Мюнхен) разпиля Залцбург със 7:1 на " Алианц Арена " в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига и продължава напред с безапелационното 8:2 от двете срещи.

По този метод селекцията на Юлиан Нагелсман показва, че за рецесия в редиците на баварския исполин не може и да става дума.

Домакините поведоха с дузпа в 11-ата минута за нарушаване на Вьобер против Левандовски, като полякът осъществя. Ситуацията се повтори 10 минути по-късно. Още две по-късно неуверена отбрана и неразчетено излизане на вратаря донесоха хеттрика на Левандовски.

Серж Гнабри осъществя четвърто попадение в 31-ата минута с прекрасен диагонален удар. Томас Мюлер се разписа за 5:0 при започване на втората част. Кяергаард върна едно попадение за гостите в 71-ата минута. В 83-ата минута Томас Мюлер се разписа за повторно и направи резултата 6:1. Две по-късно и Сане добави седмо попадение във вратата на Залцбург.
 Ливърпул - Интер 0:1 в осминафинал-реванш от Шампионската лига
Достоен Интер завладя " Анфийлд ", само че Ливърпул още веднъж е на четвъртфинал