Байерн (Мюнхен) е вторият финалист в Шампионската лига. Германският футболен

...

"Байерн" спести сили за 11-ия си финал за КЕШ

" Байерн " (Мюнхен) е вторият финалист в Шампионската лига. Германският футболен гранд предстоящо отстрани френския " Олимпик " (Лион) с 3:0 на неутралния терен на ст. " Жозе Алваладе " в Лисабон. Всички мачове от самобитната Финална осмица се играят в португалската столица поради пандемията от ковид.

Тази вечер баварците очевидно икономисаха сили след вихрения 1/4-финал против " Барселона ", извоюван със стряскащото 8:2. Лионци пропуснаха да основат конспирация в самото начало на дуела, като за първия четвърт час чисти положения пропиляха и двамата нападатели във френската групировка. Още в 4-тата мин. капитанът Мемфис Депай преодоля Мануел Нойер, само че стреля около вратата, а в 16-ата Карл Токо-Екамби уцели дясната греда след шут от вратарското поле.

Само две минути по-късно " Байерн " откри резултата след самостоятелен пробив на Серж Гнабри, втурнал се отляво през центъра и стрелял тъкмо от дъгата на наказателното поле. Крайният излаз беше превдварително решен в 33-тата мин., когато немският национал се разписа за повторно с добавка след пропуск от един метър на Роберт Левандовски. Полският таран въпреки всичко вкара дежурния си гол, оформяйки крайния резултат в 88-ата мин.

Във финала на ст. " Луш " в неделя (23 август) противник на мюнхенския исполин ще бъде различен френски тим - първенецът на страната и дебютант в мача за купата " Пари Сен Жермен ". За " Байерн " това ще е 11-о присъединяване в последния дуел на най-престижния европейски клубен шампионат и отборът ще се бори за своята шеста КЕШ.

За финален път хегемонът в Бундеслигата беше на край в Шампионската лига през 2013 година, когато победи сънародниците си от " Борусия " (Дортмунд) с 2:1 и оформи своя требъл. Сега баварците още веднъж имат късмет да създадат хеттрик от титли през сезона, откакто към този момент завоюваха шампионската купа и Купата на Германия.

1/2-ФИНАЛИ (18-19 август)

Република България (Лайпциг) - " Пари Сен Жермен "   0:3

" Олимпик " (Лион) - " Байерн " (Мюнхен) 0:2