Баскетболистите на Барселона победиха Реал Мадрид като гости с 84:80

...

Барса без Везенков пречупи Реал в голямото дерби в Испания

Баскетболистите на Барселона победиха Реал Мадрид като посетители с 84:80 в дуел от 8-ия кръг на Лига Ендеса.

Българинът Александър Везенков още веднъж не бе в групата на Барса, само че бе със съотборниците си в Мадрид.

За Реал това е първо проваляне в Лига Ендеса, само че отборът остава водач във краткотрайното класиране с актив 7-1.

Барселона е на трето място с актив 6-2, а успеха е извънредно скъпа след неуверените изяви в последно време.

Везенков отива по-рано в НБА?

Въпреки 20 точки и 10 битки на надарения словенец Лука Дончич, Реал изпусна самодейността в последната четвърт. На почивката резултатът бе 45:45 и след равностойна трета част, всичко се реши в последните 10 минути.

Адриен Морман бе най-резултатен за гостите с 19 точки и 5 битки, а Кевин Серафин дбави 15 точки и 4 битки.