Барселона записа първа победа като гост в Ла Лига през

...

"Барселона" най-после спечели като гост

" Барселона " записа първа победа като посетител в Ла Лига през този сезон, откакто се наложи с 3:1 над " Виляреал ". Каталунците се поздравиха с втори следващ турнирен триумф при новия треньор Шави след късни голове на Мемфис Депай и Филипе Коутиньо от дузпа.

Преди това Френки де Йонг изведе гостите напред в резултата, а Самуел Чуквуeзе изравни за домакините.

Първото полувреме приключи без голове, като и двата отбора пропуснаха положения. В 48-ата минута Де Йонг вкара, като в началото голът му беше анулиран поради засада, само че след намесата на VAR беше приет.
Снимка: Reuters
В 76-ата минута " Виляреал " Чуквуезе изравни с прекрасен удар. В 88-ата минута Депай изведе " Барселона " напред, откакто преодоля вратаря Херонимо Руи и прати топката във вратата. Коутиньо вкара от дузпа в продължението на мача.

" Барселона " имаше три равенства и две загуби в гостуванията си в Ла Лига досега. С триумфа каталунците събраха 23 точки и сега са на седмо място в класирането.
Източник: btvnovinite.bg