Барселона се завърна на победния път, записвайки домакински успех с

...

Барселона с класическа победа над Елче

Барселона се завърна на победния път, записвайки домашен триумф с 3:0 над новобранеца Елче. Мачът беше отсрочен от първия кръг на Ла Лига. След неубедителното показване в последно време - тежкото проваляне с 1:4 от ПСЖ в Шампионската лига и 1:1 с Кадис, довечера каталунците най-сетне зарадваха почитателите си. В воин се трансформира огромната звезда Лионел Меси, който блесна с два гола - в 48-ата минута и в 68-ата. Третото попадение във вратата на Елче вкара Жорди Алба в 73-ата.

След триумфа Барселона се изкачи на третото място с 50 точки, с две повече от четвъртия Севиля. Лидер с 55 е Атлетико (Мадрид), а на втората позиция е Реал (Мадрид) с 52. Елче е на предпоследното 19-о място с 21 точки.
Източник: fakti.bg