Барселона постигна важна победа, която го приближи към спечелването на

...

Барса с ключов успех за титлата

Барселона реализира значима победа, която го приближи към спечелването на 26-ата купа в испанската Ла Лига, надделявайки с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в мач от 33-ия кръг на испанския шампионат. Баските дадоха сериозен отпор на „ блаугранас ”, само че класата на Барса си сподели думата. Първо Клеман Ленгле откри резултата на „ Камп Ноу ” в 45-ата минута, а Хуанми изравни в 62-ата. Радостта на Реал Сосиедад търпя тъкмо две минути, когато Жорди Алба още веднъж възвърна актива на каталунците и триумфът бе подпечатан.

Така Барса се откъсна още веднъж на девет точки пред преследвача Атлетико Мадрид, който е с 68 пункта. До края на акцията в Испания остават тъкмо пет кръга, а огромните мисли на Барса са ориентирани към полуфиналите в Шампионската лига, където го чака британския Ливърпул.