Българският национален отбор по хокей на лед записа първа победа

...

Първа победа за хокеистите на световното първенство

Българският народен тим по хокей на лед записа първа победа на международното състезание в Дивизия II - Група Б, което се организира в Исландия. Във втория си мач от шампионата българите преобладаваха през по-голямата част от времетраенето и стигнаха до безапелационното 6:2 (2:2, 4:0, 0:0) против Мексико в Рейкявик..

Мартин Николов блесна с два гола и една асистенция за триумфа. Веселин Диков, Томислав Георгиев и Мирослав Василев прибавиха по гол и един завършващ пас. С днешния си актив Томислав Георгиев има четири точки (2 гола и 2 паса) и е един от водачите при реализаторите. Също по този начин се отличи с едно попадение Мартин Наков също беше прецизен, а Марио Атанасов се отличи с три асистенции.

Мексиканците на два пъти повеждаха през първата третина на срещата, като Махул даде преднина на своите в 6:40 минута, след което Мирослав Василев изравни. Чавес още веднъж вкара за ацтеките в 13:13 минута, само че преди да са минали две минути Веселин Диков възвърне паритета. През втората част българите си взеха решение мача с четири безответни гола.

Българският вратар Димитър Димитров направи 32 спасявания, като само се съобщи пред Ектор Махул и Тайлър Чавес, които вкараха за Мексико.

С тази победа България има към този момент три точки, колкото са събрали Исландия и Грузия. Мексико и Белгия са без актив. Днес българският тим почива, а на 21 април играе против Белгия
Източник: bnr.bg