Българският национал Мартин Минчев започна като титуляр за Чайкур Ризеспор

...

Галатасарай излъга трудно Мартин Минчев и компания

Българският национал Мартин Минчев стартира като титуляр за Чайкур Ризеспор против първенеца Галатасарай в мач от 10-ия кръг на турското състезание, приключил 1:0 за гранда от Истанбул.

Домакините от Ризеспор стояха сносно против именития конкурент, като даже сътвориха няколко положителни положения през Фернандо Муслера, като Минчев също имаше обстановка, само че стреля неопределено в 48-ата минута от дуела.

Българският нападател бе заменен в 67-ата минута от Бенхур Кесер и единствено две минути по-късно Галатасарай вкара гол, при който Мауро Икарди асистира на Серджио Оливейра.

До края на дуела повече голове не паднаха и по този начин Чим Бом събра 28 точки, с които се изкачи на върха във краткотрайното класиране, до момента в който Мартин Минчев и компания заемат 9-ата позиция с 14 точки в актива си.