Старши треньорът на германския Байер Леверкузен Шаби Алонсо ще пропусне

...

Наказаха Шаби Алонсо

Старши треньорът на немския Байер Леверкузен Шаби Алонсо ще пропусне идващия мач на отбора против Айнтрахд Франкфурт поради четвъртия жълт картон, който получава пред сезона. Това се случи в дуела против Щутгарт в събота вечер.

И Алонсо, и Себастиан Хьонес бяха предизвестени с жълти картони след разпалена полемика край страничната линия по време на срещата сред двата отбора, приключила при тъждество 2:2.
 Байер (Леверкузен) - Щутгарт 2:2 в среща от Бундеслигата
Вече става наклонност! Шампионът Байер (Леверкузен) още веднъж с гол в края продължи серията се без загуба

" Аспирините " стигнаха до тъждество против " швабите "

" Не разбирам жълтия картон. Бях прочувствен на пейката, само че нищо значително не се е случило. Говорихме с рефера и с хората от другата скамейка, само че с почитание. Но одобрявам глобата и ще виждам идващия мач от трибуните ", съобщи Шаби Алонсо.

Това ще бъде първи път, в който Алонсо е осъден в треньорската си кариера и се пошегува: " Ако би трябвало да съм почтен, един път ме наказаха с втория тим на Реал Сосиедад. "

Преди дуела с Айнтрахт Франкфурт, за Байер Леверкузен следва посещение в Италия на Рома в първи мач от полуфиналите в Лига Европа в четвъртък.