Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златните медали във финала

...

Злато за ансаблъла в Казан

Българският отбор по художествена гимнастика завоюва златните медали във финала на смесеното комбиниране с 3 обръча и 2 чифта бухалки на Световната чалъндж купа в Казан (Русия). Момичетата на Весела Димитрова единствени нарушиха хегемонията на домакините от Русия, които завоюваха всички останали 7 златни медала в самостоятелното и при ансамблите. " Златните " ни девойки от ансамбъла играха на нормалното си високо равнище и получиха оценка от 28.100 точки във финала, задоволителна за първото място. С това равносметката за българските грации /ансамбъл - 3 медала и самостоятелно - 2 бронзови/ от надпреварата е 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала. В смесеното комбиниране втори останаха рускините с оценка 27.150, а трети са израелките с 26.750 т.
Източник: standartnews.com