България заема 47-ма позиция сред 115 държави в годишната класация

...
България заема 47-ма позиция сред 115 държави в годишната класация
Коментари Харесай

България се изкачи с 11 места в класация за дигитализация на бизнеса

България заема 47-ма позиция измежду 115 страни в годишната ранглиста за цифровизация на бизнеса и се обрисува като най-динамично разрастващата се за актуалната година по този индикатор в района на Централна и Източна Европа. Класацията е направена от компанията за обезпечаване на търговски заеми Euler Hermеs и прави оценка изискванията за работа и развиване на цифровите компании, както и опциите за цифровизация на бизнеса в съответните страни.

България се изкачва с 11 позиции по отношение на миналата година, заяви Tech News. С положителни оценки за регулация и съгласуваност, страната ни съумява да изпревари Сърбия, която заема 50-то място, Румъния на 56-та позиция и Турция, която е 48-ма в класацията, както и Хърватска и Черна гора. По-голям прогрес от България демонстрират Чехия с 27-ма позиция, Словения – 31-во място и Унгария, която е 34-та в класацията. Лидер в листата на Euler Hermes за 2019 година още веднъж е Съединени американски щати, следвани от Германия, Дания, Холандия и Обединеното кралство. За първи път в топ 10 попада Китай.

Анализаторите правят оценка района на Централна и Източна Европа като позитивен, отбелязвайки сполучливата тактика на страните да компенсират неналичието на мащаб с фокус върху развиването на инфраструктурата, свързаността и знанията. Именно последното е сферата с максимален капацитет за усъвършенстване у нас, както показват специалистите, като все още България събира 48 от 100 вероятни точки.

Индексът Enabling Digitalization Index не мери самата цифровизация в съответната страна, а се концентрира съответно върху изискванията за развиването на бизнеса благодарение на дигитализацията и надлежно върху рисковете от вероятно закъснение. Според специалистите на Euler Hermes, следенето на този индикатор е значимо за бизнеса, заради новата икономическа действителност, защото сега към една пета от световния БВП се основава от цифровата стопанска система. Освен адаптиране към новата среда и съответно потребление на опциите за напредък, бизнесът е значимо да следи тематиката с дигитализацията и поради появяването на нови опасности, свързани както с кибер сигурността, по този начин и с въздействието на така наречен нова студена война с софтуерни компании, разясняват от Euler Hermes.
Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР