България измъкна равенство при гостуването си на Грузия в Лигата

...

България измъкна равенство от Грузия в Лигата на нациите

България измъкна тъждество при гостуването си на Грузия в Лигата на нациите. Футболните национали приключиха 0:0 в Тбилиси. Двубоят пристигна два дни след пътния случай в грузинската столица, при който пострада полузащитникът Тодор Неделев. Халфът на Ботев (Пловдив) беше опериран и остава в болница.

Българският тим има три точки от четирите си мача дотук и изгуби опция да завоюва групата си. Грузинците са отпред с 10 точки, следвани от Северна Македония (7 точки), чийто тим се наложи с 4:0 против Гибралтар с голове до 31-ата минута.

България остава без победа като посетител от 6 септември 2018 година, когато завоюва в Словения.

Грузинците имаха предимство и нападнаха през съвсем целия мач, само че българският тим се оправи в отбрана. В същото време воденият от Георги Иванов-Гонзо състав имаше малко благоприятни условия.

Домакините бяха в офанзива, само че през първото полувреме не стигнаха до чисти положения. През втората част пристигна единственият им прецизен удар от общо 17 в мача. В 62-ата минута Хвича Кварацхелия беше изведен с дълго подаване, като трансферира Николай Михайлов. Ударът му беше слаб и Пламен Гълъбов съумя да почисти от голлинията. В продължението на офанзивата последва центриране отдясно, Жорж Микаутадзе стреля с глава, само че Михайлов се оправи.

В минутите към 80-ата българският тим имаше няколко офанзиви, като деятелен по лявото крило беше Мартин Минчев. В края грузинците продължиха опитите да завоюват, само че без резултат.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name: " Table Normal " ; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent: " ; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family: " Calibri ", " sans-serif " ; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family: " Times New Roman " ; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family: " Times New Roman " ; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Източник: 18min.bg