България иСеверна Македония завършихапри 1:1 на "Хювефарма Арена" в Разград

...

Северна Македония открадна точка от България след спорен гол и отменена дузпа

България иСеверна Македония завършихапри 1:1 на "Хювефарма Арена " в Разград пред към 6 хиляди зрителив дуел от първия кръг на Лигата на нациите.

Нашите пробваха да застрашат вратата на противника още във втората минута, само че ударът на Тодор Неделев бе блокиран. Македонците отвърнаха с няколко контраатаки, при една от коитоДарко Чурлинов стреля рисково, само че изстрелътму бе отбит в корнер от Андреа Христов, съобщи БЛИЦ.бг.

България откри резултата в 13-ата минута, в която Кирил Десподов получи пас от Тодор Неделев и трансферира вратаря на Северна Македония за 1:0 .

Минути по-късно македонците желаеха дузпа за игра с ръка на Филип Кръстев, само че реферът подмина претенциите им.

Десет минути след гола на България гостите пропуснаха най-хубавата си опция в дуела, само че мощният удар наЕнис Бардисрещна главата на Николай Михайлов от 7-8 метра и го просна на тревата. Малко по-късно вратарят на нашите избави мощен удар наСтефан Ашковски.

В идващите минути последваха още няколко рискови офанзиви за Северна Македония, само че българската отбрана се оправи.До края на полувремето противникът владееше повече топката, само че не заплашиха вратата на Михайлов.

Втората част стартира по-добре за гостите от Северна Македония, които пропуснаха едно положително състояние, само че при идващото откриха резултата. Милан Ристовски се озова в добра позиция и макар подозренията за засада, изравни резултата ( 1:1 )

Десет минути след изравнителния гол македонците имаха добра опция да изравнят, само че Михайлов избави удара наЕзджан Алиоски. До края на мача играта се накъса поради няколкото смени в двата тима, а умората повлия сериознона 22-ата на терена.

В последната минута от постоянното време реферът не видя задържане за фланелката на Кирил Десподов, от което можеше да произлезе добра опция за нашите.

В продължението съдията Жереми Пиняр още веднъж нажежи пристрастеностите и първо отсъди дузпа за България за игра с ръка на македонски защитник, а по-късно я анулира след ВАР.

Източник: struma.com