Австрия записа първата си победа на голямо първенство от 31

...

Австрия с очаквана победа над Северна Македония

Австрия записа първата си победа на огромно състезание от 31 години, откакто победи Северна Македония с 3:1.

Австрийците бяха в ролята на сериозен любимец в мача  от група С и на стадиона в Букурещ несъмнено играха по-добре, с цел да стигнат до първия си успех на сходен конгрес от триумфа против Съединени американски щати на световото през 1990-а година.

Балканският отбор не игра неприятно и съумя да изравни, откакто в началото изостана. По-голямата класа на противника обаче, си сподели думата и с голове в последните 15 минути, триумфът бе обезпечен, разяснява гол.бг.

В състава на Австрия огромната изненада бе оставянето на пейката на Марко Арнаутович за сметка на Саша Калайджич. За македонците звездата Горан Пандев предстоящо водеше офанзивата. Езджан Алиоски и Енис Барди също започнаха.

В първите минути дейностите се развиваха най-вече в средата на терена, без да се стига до рискови обстановки. Македонците обаче действаха умерено, въпреки и да бяха по-прибрани наоколо до вратата си.

На австрийците липсваше креативност в тези минути. В 15-ата удар на Калайджич бе блокиран, а малко по-късно се стигна до спречкване сред Сабитцер и Ристовски, само че пристрастеностите бързо бяха охладени.

В 18-ата минута обаче, Австрия поведе. Тимът разигра добре отляво, след което Марсел Сабитцер центрира към далечната греда, където Щефан Лайнер засече чудесно от въздуха и стреля в далечния ъгъл за 1:0! Отличен гол в действителност.

Малко по-късно австрийците бяха близо и до нов гол, още веднъж след подаване на Сабитцер, само че от добра позиция пред вратата Саша Калайджич не съумя да преодолее вратаря, който се намеси авторитетно.

Така обаче се стигна до 28-ата минута, когато македонците изравниха след страховит подарък от противника. Хинтерегер почисти в тялото на Сабитцер, след което топката се насочи към Трайковски. Вратарят Бахман излезе и трябваше да улови, само че я изпусна и „ лисицата ” Горан Пандев хвърли почитателите в възторг, вкарвайки за 1:1.

Австрийците пробваха да отговорят още веднъж и Алаба извърши рисково корнер, само че Димитриевски се оправи. Николов стреля отдалеко много неопределено за Македония, преди в края на първото полувреме Лайнер да подаде рисково пред вратата, само че Велковски съумя да се намеси и да избие в корнер, тъй че паузата пристигна при 1:1.

Австрия взе самодейността и след паузата, само че без да стига до положителни обстановки. Техният селекционер пък небрежно направи 3 смени в търсене на смяна, само че македонците продължаваха да бъдат добре подредени.

Балканският отбор явно чакаше миг за контраофанзива и в 63-ата минута го получи. Николов се измъкна зад отбраната на противника в наказателното поле и получи топката, само че вратарят Бахман излезе в точния момент и го блокира, а по-късно при добавката Пандев бе неакуратен от сложна позиция.

В 65-ата минута и Австрия пропусна. Резервата Грегорич стреля рисково с глава, само че Димитриевски се оправи. Македонците разчитаха на контраофанзива и в 74-ата минута имаха такава, само че не съумяха да стигнат до удар.

Малко по-късно, австрийците си върнаха преднината. Дейвид Алаба центрирае чудесно пред вратата отляво, където резервата Михаел Грегорич засече и прати топката в мрежата, давайки решаващо преимущество на тима си в 78-ата минута.

Малко преди края успеха дефинитивно бе подпечатана. Влезлият от пейката Марко Арнаутович се измъкна самичък против вратаря, заобиколи го и умерено осъществя за 3:1, правейки успеха още по-убедителна.

Австрия – Северна Македония    3:1

1:0 Лайнер 181:1 Пандев 282:1 Грегорич 783:1 Арнаутович 89

Австрия: Бахман, Лайнер, Драгович (46 Лийнхарт), Хинтерегер, Улмер, Баумгартнер (58 Грегорич), Лаймер, Алаба, Сабицер, Калайджич (58 Арнаутович)Северна Македония: Димитриевски, Николов, Ристовски, Велковски, Мюслиу (86 Ристовски), Алиоски, Барди (64 Тричковски), Елмас, Пандев, Трайковски (64 Костадинов)
Източник: standartnews.com