Атлетико (Мадрид) започна защитата на титлата си в Ла Лига

...

Атлетико Мадрид стартира с победа новия сезон в Ла Лига

Атлетико (Мадрид) стартира отбраната на купата си в Ла Лига с победа. " Дюшекчиите " надделяха с 2:1 като посетители Селта на " Балаидос ".

И двата гола за триумфа на мадричани означи Анхел Кореа, за Селта пък се разписа Яго Аспас.

Двубоят стартира доста добре за гостите, които в 24-ата минута поведоха в резултата. Кореа овладя топката на границата на наказателното поле и с прекрасен удар матира вратаря на отбора от Галисия.

Снимка: БГНЕС  Атлетико Мадрид започва с победа новия сезон в Ла Лига (ВИДЕО)
Селта изравни в 55-ата минута. Тогава домакините получиха дузпа. Първоначално основният рефер даде сигнал играта да продължи, само че след намесата на ВАР уточни бялата точка. Зад топката застана Яго Аспас, който изравни.

Атлетико още веднъж натисна сериозна. В 64-ата минута Кореа още веднъж изведе своя тим напред с майсторски удар от границата на наказателното поле.

В добавеното време на мача Уго Майо и Марио Ермосо бяха изгонени.
Източник: fakti.bg