Ашли Барти (Австралия) спечели титлата от турнира по тенис в

...

Барти с титла преди Australian Open

Ашли Барти (Австралия) завоюва купата от шампионата по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 848 хиляди $. На финала лидерката в международната класация победи с 6:2, 7:5 Даяна Ястремска (Украйна) за 87 минути.

Шампионката от " Ролан Гарос " направи два пробива в първия сет, повеждайки в резултата. Представителката на домакините завоюва подаването на украинската тийнейджърка в първия гейм на втората част, само че се стигна до 5:5. Барти направи нов пробив за 6:5 и по-късно сервира сполучливо за продобиване на купата.

Ашли Барти е първата австралийка, която победи в шампионат на родна земя след 2011 година През последните два сезона лидерката в класацията на УТА изгуби на два пъти финалите в Сидни. 19-годишната Даяна Ястремска, която е на 24-та позиция в международната класация, е спечелила три шампионски трофея в своята кариера. Следващият дуел на Ашли Барти е на Откритото състезание на Австралия против Леся Цуренко.
Източник: standartnews.com