Арсенал Тула и Георги Костадинов се простиха с тазгодишната надпревара

...

Георги Костадинов със силен мач за Арсенал Тула срещу ЦСКА Москва

Арсенал Тула и Георги Костадинов се простиха с тазгодишната конкуренция за Купата на Русия. Тимът на българския полузащитник отстъпи с 1:2 на ЦСКА Москва в дуел от четвъртфиналната фаза. Родният национал стартира като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Той сподели постоянна игра както в отбранителен, по този начин и в атакуващ проект.

В 33-ата минута Арсенал излезе напред в резултата след попадение на Евгений Луценко. След почивката обаче гостите от Москва взеха самодейността и стигнаха до цялостен поврат.

Само три минути след началото на втората част Вадим Карпов възвърне равенството, а четири минути преди приключването на постоянното време Марио Фернандес вкара за 2:1 и донесе триумфа на ЦСКА.

Само след три дни Арсенал Тула посреща Краснодар в конфликт от 25-ия кръг на съветския шампионат. Тимът на Георги Костадинов е съществено заплашен от изпадане, защото е на 14-ата позиция със 17 точки.
Източник: fakti.bg