Антъни Дейвис записа личен рекорд за сезона с 50 точки

...

Антъни Дейвис с рекорд за Лейкърс срещу Тимбъруулвс

Антъни Дейвис записа персонален връх за сезона с 50 точки и Лос Анджелис Лейкърс победи със 142:125 Минесота, с цел да остане отпред на Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА) с баланс 21-3. Така Лейкърс останаха на четири мача пред градските противници Клипърс, които надделяха Вашингтон със 135:119. Дейвис вкара 50-ата си точка 4:39 минути преди финалната сирена и го направи за четвърти път в кариерата си.

Той приключи срещата с 20/29 от игра и вкара всички 10 стрелби от нарушаване, а също така завоюва седем битки и направи шест асистенции към съотборниците си. Леброн Джеймс пък приключи с дабъл-дабъл при 32 точки и 13 асистенции, макар че направи четири нарушавания през първото полувреме. Алекс Карусо способства с 16 точки за четвъртата поредна домакинска победа на Лейкърс, които са с баланс 10-2 в личната си зала. Всеки един от титулярите на Тимбъруулвс приключи мача най-малко с 12 точки, като Карл-Антъни Таунс и Андрю Уигинс бяха най-резултатни с по 19.

Минесота обаче загуби за четвърти следващ път. Кауай Ленърд означи 34 точки и завоюва 11 битки при успеха на Клипърс против Уизърдс. Пол Джордж добави 27 точки и Монтрезл Харел вкара 11 от 20-те си в последната четвъртина за тима от Лос Анджелис, който към този момент е с баланс 2-6 в гостуванията си. Тобиас Харис означи 26 точки и новакът в лигата Матис Тайбул записа рекордните в кариерата си 20 при успеха на Филаделфия със 110:104 против Торонто. Бен Симънс приключи с дабъл-дабъл при 16 точки, 11 битки и девет асистенции, а Сиксърс завоюваха за 12-и следващ път вкъщи и останаха непобедени като домакини през сезона. Кайл Лори изигра втория си мач след пропуснати 11 поради строшен палец и вкара 26 точки за Торонто. Действащите първенци обаче изгубиха трети следващ мач в лигата.