Амбициозният тим на Истанбул ББ отново оглави класирането в турската

...

5 гола за едно полувреме и Истанбул ББ отново поведе в Турция

Амбициозният отбор на Истанбул ББ още веднъж оглави класирането в турската Сюпер Лиг. В финален мач от 19-ия кръг съставът на Абдула Авджъ разгроми с 5:0 новобранеца Карабюкспор и към този момент има с точка повече от Галатасарай. Гостите пък останаха на дъното с едвам 9 точки.

Всички голове в дуела паднаха още до почивката. Стефано Наполеони откри резултата в 7-ата минута, а в 20-ата се разписа Гьокхан Инлер. После два гола означи Един Виска, а Емануел Адебайор с хубав прехвърлящ удар направи 5:0 в 43-ата минута.
MAÇ SONUCU | Takmmz Süper Lig'de liderliini sürdürüyor. #ibfkVkar pic.twitter.com/nxRIpbgqex
— stanbul Baakehir (@ibfk2014) 29 януари 2018 година Привлеченият от Барселона Арда Туран влезе като запаса след почивката.

Истанбул ББ е в серия от 4 следващи победи и събра 42 точки. Галатасарай е втори с 41, следват Фенербахче с 37 и Бешикташ с 36.

5:0 Е. Адебайор (43)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Сюпер лиг 19 кръг, понеделник 29 януари  Истанбул ББ 5:0краен резулат  Кардемир Карабукспор