Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис

...

Болки в стомаха отказаха Лазаров на мач във Франция

Александър Лазаров отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в зала от сериите " Чалънджър " в Роан (Франция) с награден фонд от 90 280 евро.

Квалификантът Лазаров загуби от поставения под номер 2 представител на домакините Юго Гастон с 4:6, 2:4 и отричане поради физически проблем.

Двубоят стартира равностойно, само че последователно някогашният номер 58 в международната класация Гастон овладя самодейността. След 2:3 френският левичар, 132-и в света сега, завоюва седем от идващите девет гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:1 във втория. При 2:4 Лазаров реши да приключи присъединяване си в срещата след 58 минути на корта поради болки в стомаха.

Българинът въпреки всичко проработи 885 евро и 5 точки за класацията на АТП, в която заема 278-ото място. Така в конкуренцията от тримата участващи българи продължава само втората ракета на страната Димитър Кузманов, който във втория кръг ще срещне участващия с " уайлд кард " представител на домакините Артюр Фис в последния мач от вечерната сесия през днешния ден. Адриан Андреев пък отпадна точно от 18-годишния, откакто пропусна три мачбола.
Източник: fakti.bg