20-годишният сръбски нападател Лука Йович се превърна в звезда на

...

20-годишен сърбин от "Айнтрахт" вкара 5 гола на "Фортуна" Дюселдорф

20-годишният сръбски нападател Лука Йович се трансформира в звезда на Бундеслигата за 46 минути. Точно толкоз бяха нужни на футболиста на " Айнтрахт " да означи цели 5 гола във вратата на " Фортуна " Дюселдорф при успеха със 7:1 в среща от 8-мия кръг на шампионата.

Така Йович гордо носи оценката за най-млад състезател с толкоз попадения в един мач в немското състезание. Рекордът по брой маркирани голове се държи от Герд Мюлер, който се разписва шест пъти в един мач с екипа на " Кьолн " през сезон 1977/78 година

Себастиан Алер откри резултата за " Айнтрахт " в 20-ата минута с попадение от дузпа. След това стартира рециталът на сърбина, който играе в отбора чартърен от " Бенфика ".

Той се разписа в 26-ата и 34-ата минута, като първото попадение бе извънредно красиво и реализирано с акробатичен удар след центриране.

Алер се разписа още един път, само че единствено с цел да прекъсне серията на Йович. Той продължи да бележи и през второто полувреме - в 55-ата, 69-ата и 72-ата минута.

Единственото попадение за " Фортуна " падна при започване на втората част и бе дело на Лукебакио.

Така " Айнтрахт " изпревари " Байерн " Мюнхен и е на 6-о място в класирането.
Източник: btvnovinite.bg