12 Май 52% от дигиталните лидери в България очакват дългосрочни

...
12 Май 52% от дигиталните лидери в България очакват дългосрочни
Коментари Харесай

52% от дигиталните лидери у нас очакват дългосрочни промени в това къде и как се работи

12 Май
52% от цифровите водачи в България чакат дълготрайни промени в това къде и по какъв начин работят хората, спрямо 64% от техните сътрудници световно, които споделят същото виждане. Това демонстрират резултатите от годишното изследване на Equinix, Inc. То наблюдава гледната точка на мениджърите, вземащи решения в ИТ сферата, за най-големите софтуерни трендове, които въздействат на бизнеса по целия свят, както и резултата на пандемията от COVID-19 върху проектите за цифрова инфраструктура.

Анкета е извършена измежду 2 600 души, вземащи решения в областта на ИТ, в разнообразни компании, намиращи се в 26 страни в Северна, Южна и Централна Америка, Азиатско-тихоокеанския район, както и регион ЕМЕА, в това число и на 100 български цифрови специалисти.

Данните разкриват още, че 51% от световните бизнеси и 50% от бизнесите, интервюирани в България, са трансформирали архитектурата на своята ИТ инфраструктура, с цел да отговорят на новите работни условия в отдалечена или хибридна форма, като софтуерните бюджети в световен мащаб се усилват, с цел да ускорят цифровата промяна.

Също по този начин съгласно проучването повече от половината (57%) от фирмите в световен проект към момента имат намерение да разширят своя обсег до нови райони, страни или метро зони, макар разстройствата в резултат на COVID-19, до момента в който 42% от ИТ водачите в България имат намерение да създадат същото.

" Дигиталните водачи от целия свят очевидно към този момент са работили в посока ускорение на цифровата промяна на техните организации. Това изпитание беше в допълнение подтиквано от COVID-19, което ясно показват и резултатите от това изследване, " разяснява Клер Макланд, старши вицепрезидент " Глобален маркетинг ", Equinix. " Много компании в този момент влагат повече в тяхната цифрова инфраструктура, с цел да могат да възприемат хибридният модел на работа и да са сполучливи в новите работни условия, в които се намираме. Въпреки трудностите в доста браншове, голям брой организации не престават да уголемяват физическия и виртуалния си обсег на нови пазари и райони по света. "

Дигиталната промяна в пост-пандемичното бъдеще
Дигитализацията и бизнес вложенията в цифрова инфраструктура са се нараснали като резултат от COVID-19. 47% от цифровите водачи, интервюирани в целия свят, споделят, че са ускорили своите проекти за цифрова промяна, до момента в който 42% споделят, че бюджетите им са били увеличени, с цел да отговорят на бързия растеж на желанието за цифровизация. В България обаче едвам 26% от респондентите признават, че са създали същото и даже по-малко число (20%) са нараснали своите бюджети.

Наблюдава се и доста преразглеждане на ИТ тактиките, които да отговорят на провокациите, зародили от пандемията. 6 от 10 души на световно равнище и малко над половината измежду интервюираните в България споделят, че са преразгледали своите ИТ тактики в резултат на Коронавирус 19, a 58% (45% в България) споделят, че желаят да влагат в по-гъвкава технология след Коронавирус.

Попитани по отношение на най-големите цели в цифровата тактика на техните организации, 80% от респондентите показват дигитализацията на своята ИТ инфраструктура като главен приоритет. 57% споделят, че виждат взаимосвързаността като основен фактор за цифровата промяна - с 9% повече съпоставено с миналогодишните резултати. Междувременно за фирмите в България главните цели са регулаторна съгласуемост с условията за отбрана на данните (87%), възстановяване на киберсигурността (84%) и повишение на успеваемостта (84%).

Опасенията, че пандемията ще спре проектите на фирмите за разрастване на нови пазари са намалели: 57% (но единствено 42% в България) от бизнесите към момента възнамеряват да разширят обсега си до нови райони, страни и метро зони, съгласно интервюираните цифрови водачи. От тези 57% близо две трети (63%) възнамеряват да реализират това виртуално, вместо да влагат във физическа ИТ инфраструктура. Междувременно 71% от планиращите да доближат нови пазари в България ще се насочат към виртуални връзки.
Прилагане на взаимoсвързаността за повече триумфи
Според 58% от ИТ водачите взаимосвързаността - директният и частен продан на данни сред организациите, ще им помогне да се оправят с провокациите, пред които са изправени поради COVID-19. В България със същото изказване са съгласни 41%. Същевременно тези, които споделят, че взаимосвързаността е била основна за оцеляването на тяхната организация, са се нараснали до 50% по отношение на 45% през предходната година в световен мащаб.

 Здравко Николов, изпълнителен шеф на Equinix България
Здравко Николов, изпълнителен шеф на Equinix България

" Според последното изследване по-голямата част (59%) от вземащите решения в ИТ сферата в България дефинират устойчивостта като едно от главните задвижващи колела в техните организации. Това дружно с тяхното желание към потребление на виртуални връзки за постигане до нови райони значи, че Equinix може да поддържа тяхното развиване по най-хубавия вероятен метод - подпомагайки въвеждането на облачни решения с Equinix Fabric™ и предлагайки виртуална връзка с някои от най-големите снабдители на облачни услуги посредством Platform Equinix®, " разяснява Здравко Николов, изпълнителен шеф на Equinix България.

Глобалният показател за взаимосвързаност (GXI), 4 издание, пазарно изследване, оповестено неотдавна от Equinix, предвижда, че общият размер на взаимосвързаност - мярката за частна съгласуваност за продан на данни сред организации, ще доближи 45% междинен годишен растеж (CAGR) сред 2019 година и 2023 година в световен проект. Очакваният растеж е подтикван от цифровата промяна и по-конкретно от по-голямото търсене от страна на фирмите от по-традиционните браншове, които уголемяват своята цифрова инфраструктура от централизирани местоположения до дистрибутирани цифрови (Edge) местоположения.

" Тъй като цифровите водачи по света се концентрират върху дигитализиране на своите организации в отговор на провокациите, основани от пандемията, от това изследване излиза наяве, че взаимосвързаността е доста значима за тази промяна. Фактът, че над половината от вземащите решения в ИТ сферата в регион ЕМЕА споделят, че взаимосвързаността ще им помогне да се оправят с провокациите, пристигнали в следствие от COVID-19, a съвсем половината от тях имат вяра, че, че тя е ключът към оцеляването на тяхната организация, демонстрира, че взаимосвързаността се е трансформирала във значим фактор за бизнеса на доста компании. Ние имаме вяра, че ще продължава да бъде подобен, до момента в който се възвръщаме след тази ужасна пандемия, " показва Юджийн Берген Хенехауен, президент, ЕМЕА, Equinix.

За изследването
Независимото изследване по поръчка на Equinix e интервюирало 2 600 специалиста, вземащи решения в ИТ сферата, в разнообразни компании, намиращи се в Северна, Южна и Централна Америка (Бразилия, Канада, Колумбия, Мексико, САЩ), Азиатско-тихоокеанския регион (Австралия, Китай, Хонг Конг, Япония, Южна Корея, Сингапур) и район ЕМЕА (България, Финландия, Франция, Германия, Ирландия, Италия, Нидерландия, Полша Португалия, Испания, Швеция, Швейцария, Турция, ОАЕ, Обединеното кралство). Респондентите са определени за присъединяване от онлайн панела на Dynata. Анкетата е попълнена онлайн в интервала сред 17 декември 2020 година и 8 януари 2021 г.
Източник: computerworld.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР