Всеки има право на мнение и в спора се ражда

...
Всеки има право на мнение и в спора се ражда
Коментари Харесай

Петър Москов: Бързите тестове са като жокера 50/50

Всеки има право на мнение и в спора се ражда истината. Надявам се да се оформи разумен обществен консенсус какво трябва да правим, за да се справим с предизвикателството COVID-19. Това каза в предаването " Лице в лице " по БТВ бившият министър на здравеопазването д-р Петър Москов.
Всичко по темата:Епидемията коронавирус (COVID-19) 7162
В последните дни се загубихме в това да търсим връзките причина-следствие, да оспорваме дали пейките да са облепени или не. Убеден съм, че огромното мнозинство от хората у нас споделят тезата, че животът е висша ценност. Ако всички сме обединени около това, ще преминем през епидемията. На тези, които шестват по студията и казват, че смъртта е неизбежна, аз казвам, че животът е ценност, заяви д-р Москов.

Големият дебат в обществото е има ли заплаха, ако има, колко тежка е тя и колко тежки трябва да са мерките. Заплаха има. Твърди се, че всеки сезон било така, че всеки сезон има грип. Данните обаче сочат, че във всяка една държава, засегната от короновирусната инфекция, има пик с до 50% по-висока смъртност от обикновения грип. Абсолютно доказано е, че смъртността от COVID-19 не може да бъде сравнявана със смъртността от обикновена вирусна инфекция, подчерта бившият здравен министър.

20 нови заразени с COVID-19 у нас, има четирима починали

При бързите тестове вероятността е като жокера 50/50. Ако използваме тези тестове масово и търсим реално позитивните, тестът ще бъде с 52,3% прецизност. А това за негативните не означава нищо, защото може и да са позитивни, трябва да се направи втори тест. На ранен етап, преди голяма част от популацията да се е срещнала с вируса, използването на бързи тестове е безполезно, защото не дава достоверни резултати, коментира д-р Петър Москов.

По думите му взетите мерки от правителството са правилни.

Какво не направи правителството? Не обяви по грамотен, аргументиран и разбираем за всички начин защо въвежда такива мерки. Доброто управление е да обясниш, да аргументираш, да поставиш ясни цели и да привлечеш хората към преследването им. Можеше да бъде обявен ясен план. Когато управляваш криза, не трябва да настройваш хората едни спрямо други. Доброто управление е навременни мерки и ясен план, каза още д-р Петър Москов.


Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 7162  България даде 132 защитни костюма в помощ на българското национално малцинство в Сърбия България даде 132 защитни костюма в помощ на българското национално малцинство в Сърбия  20 нови инфектирани с COVID-19 у нас, има четирима умряли 20 нови инфектирани с COVID-19 у нас, има четирима умряли  Заповед от Министерство на околната среда и водите: Лифтовете и хижите на Рила, Пирин и Централен Балкан няма да са позволени Заповед от Министерство на околната среда и водите: Лифтовете и хижите на Рила, Пирин и Централен Балкан няма да са позволени
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР