Зверев е аут от турнира в ПекинАлександър Зверев отпадна изненадващо

...

Зверев е аут от турнира в Пекин

Зверев е навън от шампионата в Пекин
Александър Зверев отпадна изненадващо на тенис шампионата в Пекин след загуба в три сета от Малек Джазири – 7-6 (4), 2-6, 6-4. Пред погледа на новия си треньор Иван Лендъл, 21-годишният немец записа проваляне от 61-ия в света тунизиец след здрава борба.

Първият сет отиде на сметката на по-непретенциозния Джазири, който завоюва оспорваната част след тайбрек. Зверев се окопити във втория сет и господства играта от дъното на корта, с цел да вкара дуела в решителна трета част. Там 34-годишният тенисист поведе с ранен пробив, само че младият гений се върна назад в мача.

Решителен пробив за Джазири обаче бе задоволителен, след който той победи с една от най-престижните победи в своята професионална тенис кариера. Зверев от своя страна реагира извънредно отрицателно след загубата, като счупи ракетата си малко след края на срещата.Съперник на четвъртфиналите на тунизийския деец е грузинецът Николоз Басилашвили.

Четвъртият подложен в главната скица италианец Фабио Фонини победи руснака Андрей Рубльов след 6-4, 6-3. Поставеният под номер 1 аржентинец Хуан Мартин дел Потро играе по-късно против Филип Крайнович от Сърбия и ще бъде голям любимец за купата след отпаданията на Александър Зверев и Григор Димитров. /БГНЕС
Източник: bgnes.com