Защитаващият титлата си на финалите на АТР Даниил Медведев записа

...

Медведев със седма поредна победа във финалите на АТР

Защитаващият купата си на финалите на АТР Даниил Медведев записа втора победа в Червената група а шампионата в Торино.

Руснакът се наложи над Александер Зверев от Германия с 6:3, 6:7(3), 7:6(6) след два часа и 39 минути игра и по този начин има към този момент седем следващи победи в заключителните надпревари на най-хубавите тенисисти.

Мачът стартира динамично, без никакво разузнаване. Зверев пропиля две следващи точки за пробив в откриващия гейм, а в идващия Медведев направи брейк за 2:0, който по-късно затвърди, откакто отрази още една точка за връщането на пробива. След това настъпи мъртвило и руснакът умерено завоюва частта.

Във втория сет германецът трябваше да избавя в първия гейм две точки за пробив и го направи с отлични сервиси. Зверев взе подаването си след общо четири аса. В седмата игра вторият в света още веднъж имаше брейкбол, само че Саша го отрази след дълго разиграване, приключено със смаш.

Стигна се до тайбрек. В него размяната на половините на корта пристигна при 4:2 точки за Зверев. После той поведе с 6:3 и осъществя първия сетбол след форхенд в навън на Медведев.

В третата чест всеки печелеше безпроблемно подаването си до 5:5. В 11-ия гейм олимпийският първенец стигна до точка за пробив, само че руснакът го отрази с прекрасен сервис и след това взе играта. След това Зверев сервираше за оставане в дуела и се оправи със задачата.

Александер Зверев

Във втория тайбрек на срещата още веднъж Зверев водеше с 4:2 при промяната на полетата. Медведев взе идващите четири разигравания и при 6:4 имаше към този момент два мачбола. Първият беше отразен с ас, а вторият – с прелестен ретур. При третия мачбол обаче германецът капитулира с удар в мрежата.

Вторият в международната класация Даниил приключи с 36 печеливши удари (14 аса) при 27 непредизвикани неточности. При Зверев салдото беше 48 (18) аса и 25 неточности.

В късния дуел от Червената група от 22 часа играят Матео Беретини и Хуберт Хуркач. При победа на поляка, Медведев се класира сигурно за полуфиналите.
Източник: bnr.bg