ДЕНВЪР (AP) — Никола Йокич отпразнува своята трета награда за

...

Йокич вкарва 40, Нъгетс отстрани Едуардс при победа със 112-97 над Уулвс за преднина от 3-2 в сериите

ДЕНВЪР (AP) — Никола Йокич отпразнува своята трета премия за MVP на НБА, като вкара 40 точки и Денвър Нъгетс затвори победи Антъни Едуардс при победа със 112-97 над Минесота Тимбъруулвс във вторник вечер. Това сложи настоящите първенци на НБА на една победа от финалите на Западната конференция.

Йокич също имаше 13 асистенции и седем битки без загуба, защото тимът хазаин завоюва за първи път тази полуфинална серия. Арън Гордън добави 18 точки и 10 борда, а Джамал Мъри вкара 16.

Едуардс беше арестуван на 18 точки при пукотевица 5 от 15. Карл Антъни-Таунс поведе Уулвс с 23 точки, а Руди Гобер вкара 18.

С първата си серия от три загуби за сезона Уулвс ще би трябвало да прекратят занасянето си в четвъртък вечер в Target Center, с цел да форсират мач 7 още веднъж в Денвър.

Йокич, който беше връчен с третия си MVP трофей от комисаря Адам Силвър на гала преди мача, вкара 19 точки през първото полувреме, като изведе Денвър до преднина от 50-44 на половината. Той добави...