Защитаващият титлата си Хуберт Хуркач елиминира Даниил Медведев със 7:6(7),

...

Хуберт Хуркач остави Джокович на върха в ранглистата

Защитаващият купата си Хуберт Хуркач отстрани Даниил Медведев със 7:6(7), 6:3 на четвъртфиналите на Мастърса в Маями и му попречи да се върне на върха в международната класация. Руснакът се нуждаеше от място на полуфиналите, с цел да заеме още веднъж първата позиция.

Така и през идната седмица на върха в класацията ще бъде Новак Джокович.
Снимка: Reuters

Преди година полякът изненадващо победи в конкуренцията, а в този момент към този момент има 10 следващи победи в шампионата. Той съумя да надделее в оспорван първи сет, който завоюва с 9:7 точки в тайбрека, а във втората част бе по-агресивен и прецизен, с цел да затвори мача по-късно над два часа игра.

За място на финала Хуркач ще спори с 18-годишния Карлос Алкарас, който продължи със страхотното си показване в последните седмици, като стигна втори следващ полуфинал на равнище " Мастърс ". Младият испанец победи сърбина Миомар Кецманович с 6:7(5), 6:3, 7:6(5) за два часа и 23 минути игра.

В другия полуфинал норвецежът Каспер Рууд ще се изправи против аржентинеца Франсиско Серундоло.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!