Защитаващата титлата си Шуай Чжан от Китай отпадна във втория

...

Защитаващата титлата си Шуай Чжан отпадна във втория кръг на турнира в Лион

Защитаващата купата си Шуай Чжан от Китай отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка във френския град Лион с награден фонд 225480 евро.

Поставената под номер 2 Чжан загуби от Марина Заневска (Белгия) с 2:6, 0:6 за едвам 68 минути на корта.

Водачката в схемата и любимка на домакините Каролин Гарсия се класира за четвъртфиналите след победа над белгийката Алисон Ван Уйтванк с 2:6, 6:0, 6:1 за 1:38 час. Французойката загуби първия сет, само че в идващите два доминираше напълно и даде единствено гейм на съперничката си.

Седмата сложена Данка Ковинич (Черна гора) също продължава напред в шампионата след поврат против унгарката Ана Бондар с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:11 часа. В спор за място на полуфиналите Ковинич ще срещне номер 5 Анастасия Потапова (Русия), която отстрани Клара Бурел (Франция) в оспорван мач с 6:4, 4:6, 6:3 за 2:12 часа.