Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна поражение

...

България U19 загуби тежко от Гърция в приятелски турнир

Юношеският народен тим на България до 19 година позволи проваляне с 0:4 от Гърция в първия си мач от приятелския шампионат в Загреб, Хърватия.

Съперникът съумя да вкара по два безответни гола във всяко полувреме, като нанесе двоен удар още в средата на първата част.
 Грузинци ще свирят България - Литва

Мачът е в събота, 14 октомври

Тогава първо Косидис откри резултата в 18-ата минута, а единствено 120 секунди по-късно огромната звезда на ПАОК (Солун) Стефанос Цимас удвои преднината на противниковия отбор.

До почивката селекцията на Йордан Петков опита да върне най-малко едно попадение и бе най-близо да го стори в края на първото полувреме, когато Чунг Нгуен До нацели гредата. През втората част влезлият като запаса Илиан Антонов имаше две благоприятни условия да се разпише.

Крилото на ЦСКА обаче пропиля възможностите на българския отбор. Вместо това Симантиракис и Теодор Филон в самия завършек на срещата оформиха крайния резултат, възползвайки се от самостоятелни неточности на " лъвчетата ".

В идващия дуел от приятелския шампионат на хърватска земя на 14 октомври България U19 ще се изправи против Естония от 16:00 ч., а на 17 октомври от 12:00 ч. е и последният мач против домакините.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 3. Михаил Цонев (61 - 9. Илиан Антонов), 8. Антоан Стоянов (64 - 13. Валентин Йотов), 18. Чунг Нгуен До (82 - Виктор Добрев), 20. Кристиян Бойчев (82 - 19. Петър Кирев), 17. Кристиан Грозданов (61 - 22. Стефан Трайков), 11. Борислав Маринов (64 - 21. Александър Александров), 16. Преслав Бачев (64 - 14. Любомир Костов)

Селекционер: Йордан Петков