Япония спечели групата си на Мондила, след като постигна нов

...

Япония шокира Испани и спечели групата, но испанците също продължиха към елиинациите

Япония завоюва групата си на Мондила, откакто реализира нов цялостен поврат против топ тим. След триумфа с 2:1 над Германия в първата среща японците победиха със същия резултат през днешния ден Испания. Мората откри в 11-та минута, само че след попадения на Доан и Танака японците направиха цялостен поврат и завоюваха групата си.
Прочетете още
В 12-та минута Аспиликуета центрира в наказателното поле, а Мората засече с глава и откри резултата - 0:1.

В 48-та минута Симон сгреши и топката беше взета от Джуня Ито, който подаде към Доан и той със мощен удар от границата на пеналта изравни - 1:1.

В 51-та минута Митома съумя да резервира топката в игра и отклони към Ао Танака, който от близко вкара за 2:1. Голът в началото не беше зачетен, само че след обзор с ВАР беше приет.

Така в групата Япония приключи първи с 6 точки, а Испания остана на второто място с 4. На третата позиция приключиха немците с 4 точки, я Коста Рика остана на последното място с 3.

На осминафиналите Япония ще играе против Хърватия, а Испания с Мароко.

Япония:  Шуичи Гонда, Ко Итакура, Джуня Ито, Мая Йошида, Даичи Камада, Такефуса Кубо, Даизен Маеда, Хидемаса Морита, Юто Нагатомо, Ао Танака, Шого Танигучи

Испания:  Унай Симон, Сесар Аспиликуета, Родри, Пау Торес, Алехандро Балде, Серхио Бускетс, Гави, Педри, Нико Уилямс, Алваро Мората, Дани Олмо

Източник: trafficnews.bg