Янтра (Габрово) спечели с 1:0 домакинството си на дубъла на

...

Янтра надви дубъла на Ботев в габровския сняг

Янтра (Габрово) завоюва с 1:0 семейството си на дубъла на Ботев (Пловдив). Георги Върбанов осъществя единствения гол в мача, след независим пробив в 55-ата минута. Малко по-късно габровците доближиха до второ попадение, само че то беше анулирано от съдийската бригада, водена от Мартин Марков.

В края на първото полувреме арбитърът приключи краткотрайно срещата поради мрачни облаци и снеговалеж, които надвиснаха над стадион " Христо Ботев ".

В 15-ата минута централният нападател на отбора на Сашо Ангелов - Иван Петков, докосна гола и откриването на резултата. Ударът на Цар Иван обаче се спря в гредата. В 51-ата минута пловдивчани бяха покрай изравняването, само че Емил Колев не сполучи пред вратата на домакините.