Втората ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова отпадна

...

Шиникова отстъпи на 19-годишна хърватка във втория кръг на тенис турнир на клей в Нидерландия

Втората ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на шампионата на клей в Амстелвеен, Нидерландия с награден фонд от 60 хиляди $.

Българката позволи проваляне с 3:6, 6:2, 4:6 от 19-годишната хърватка Антония Ружич, като срещата продължи час и 54 минути.

Поставената под номер 8 в схемата Шиникова стартира мача с пробив, само че по-късно загуби четири поредни гейма, което прати първия сет на сметката на Ружич. 30-годишната българка поправя играта си във втория сет и с два пробива изравни резултата след 6:2.

Третият сет също стартира доста добре за Шиникова, която поведе с 3:0 гейма, само че по-младата Ружич съумя да реализира поврат и да затвори мача при втория си мачбол.

В идващия кръг Ружич ще играе с швейцарката Симона Валтерт, номер 4 в схемата.

За класирането си за втория кръг в Амстелвеен Шиникова ще вземе 935 $ от наградния фонд и 9 точки за международната класация.