Волфсбург не успя да победи Аугсбург у дома в двубой

...

Играч на Волфсбург с нелеп рекорд в Бундеслигата

Волфсбург не съумя да победи Аугсбург вкъщи в дуел от 26-ия кръг на Бундеслигата, приключил 2:2. В основно настоящо лице на „ Фолксваген Арена “ се трансформира капитанът на домакините Максимилиан Арнолд.

Халфът си вкара авогол още във втората минута на мача, като по този начин Аугсбург поведе в резултата.

В 21-ата минута „ вълците “ имаха златен късмет да изравнят, откакто получиха дузпа. С нейното осъществяване се нагърби Арнолд, само че пропусна от бялата точка и се наложи отборът му да изравнява с късни попадения на Джанлука Валдшмидт и Феликс Нмеча. По този метод Арнолд стана една третият футболист в историята на немския футболен хайлайф, който е пропуснал дузпа и си е вкарал автогол в границите на един мач.

Преди това същият карък са имали са Щефан Кунц през 1991 година и Марио Баслер през 2000 година.
Източник: novsport.com