Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха Раковски (Димитровград) с 3:1

...

Берое надигра Раковски и се доближи до ЦСКА в НВЛ-жени

Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:13, 21:25, 25:11, 25:14) в отсрочен мач от 11-ия кръг в женското състезание на България, игран довечера в зала " Иван Вазов ".

Така беройки, водени от Петър Дочев, записаха 11-та победа в шампионата, като с 8 загуби и 37 точки заемат 4-о място във краткотрайното класиране на НВЛ-жени. Берое се приближи до съперника им за тройката ЦСКА, който е с 13 победи, 6 загуби и точка по-малко - 36 точки. Раковски пък е 6-и с 6 победи, 13 загуби и 20 точки.

Берое доминираше през по-голямата част от мача, като взимаше геймовете с разлика. След бързо извоювания първи гейм, обаче, се получи спад, който бе употребен оптимално от гостенките от Раковски и те изравниха резултата. В идващите елементи обаче домакините от Берое бяха повече от безапелационни завоюваха мача след 25:11 и 25:14.

Над всички за Берое бе Радостина Маринова с 26 точки (2 аса и 53% успеваемост в атака) за успеха. За отбора на Раковски Милена Димова и Стиляна Чакърова приключиха с по скромните 9 точки.