Волейболистите на "Монтана" изненадаха "Нефтохимик", като го победиха с 3:1

...

Монтана поведе на Нефтохимик, след категоричен успех с 3:1 в Бургас

Волейболистите на "Монтана " изненадаха "Нефтохимик ", като го победиха с 3:1 (20, 18, -23, 24) в бургаската зала „ Младост “ и поведоха с 1-0 в ½ финалната плейофна серия за купата в която се играе до три победи от пет мача. Втората среща е във вторник, от 18:30 часа още веднъж край южното ни черноморие, а по-късно борбата се придвижва в зала „ Младост “ в Монтана (15-16 април).
Мачът стартира равностойно, само че в средата на първия гейм монтанчани поведоха и го затвориха след ас на Мартин Кръстев. Във вторият гостите превъзхождаха, като в основата на триумфа бе мощният им сервис. Възпитаниците на треньора Даниел Пеев потеглиха добре и в третата част и поведоха с 12-9. Домакините понижиха грешките и съумяха да изравнят, а при резултат 23-23 завоюваха идващите две разигравания. В четвъртата част функциите се размениха, като "Нефтохимик " бе тимът, който имаше преднина и бе единствено на точка от геймбол 24-22. Силният сервис на Стефан Чавдаров обаче разколеба посрещането им и всичко в мача завърши с офанзива в навън на Николай Учиков.
Над всички в състава на спечелилите бе 198-сантиметровият диагонал Любослав Симеонов, който с 23 точки (2 аса, 2 блокади) стана топ-реализатор на дуела. Капитанът на "Монтана " Радослав Попов заби 13 точки (3 блокади), с 12 точки (2 аса, 1 блокада) приключи Стефан Чавдаров добави, а с 1 по-малко Димитър Калчев (3 аса). Най-резултатен за "Нефтохимик " бе Юлиус Фиркал - 16 точки (1 ас, 2 блокада), с по 12 точки се регистрираха Николай Учиков и Николай Николов (2 аса, 2 блокади).

"Нефтохимик " (Бургас) – "Монтана " 1:3 (20-25, 18-25, 25-23, 24-26)

"Нефтохимик ": Юрий Фиркал 16, Николай Колев 6, Калоян Балабанов 6, Николай Учиков 12, Александър Туш, Николай Николов-кап. 12 (Венцислав Рагин 7, Любослав Телкийски 2, Тодор Димитров 1, Мартин Иванов-либеро, Ивайло Лалов-либеро). Треньор: Николай Желязков.

"Монтана ": Радослав Попов-кап. 13, Димитър Калчев 11, Любослав Симеонов 23, Стефан Чавдаров 12, Максимилиан Талер 1, Мартин Кръстев 9 (Луис Видал 6, Стефан Георгиев 5, (Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Илиян Георгиев, Борислав Йорданов.

Зала: „ Младост “-400 фенове.
Източник: bulnews.bg