Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) отпадна на четвъртфиналите на

...

Голяма изненада на тенис турнира Кремъл Къп

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис за дами на твърди кортове "Кремъл къп " в съветската столица Москва с награден фонд 565 530 $. Сабаленка, втора в международната класация, загуби от представителката на домакините Екатерина Александрова с 3:6, 4:6 за 74 минути. За беларускинята това беше едвам втори мач от полуфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати на 10 септември и откакто даде позитивен тест за ковид.
 Арина Сабаленка
източник: Gulliver/GettyImages

На полуфиналите 26-годишната Александрова ще играе с победителката от мача сред Мария Сакари (Гърция) и Симона Халеп (Румъния). Друга рускиня Анастасия Павлюченкова, четвърта сложена, също отпадна на четвъртфиналите. Тя загуби от Маркета Вондроушова (Чехия) с 4:6, 2:6 за 1:22 часа. На полуфиналите чехкинята ще срещне Анет Контавейт (Естония) или втората сложена Гарбине Мугуруса (Испания).