Манчестър Юнайтед посреща Арсенал в дербито на 38-ия кръг във

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед 0:1 Арсенал, Тросар откри

Манчестър Юнайтед посреща Арсенал в дербито на 38-ия кръг във Висшата лига в мач, който е от витално значение около упоритостите на " артилеристите " в борбата им за купата на Англия с Манчестър Сити. Резултатът към този миг е 0:1. Леандро Тросар откри резултата в 20-ата минута.

Срещата може да я гледате онлайн по DIEMA SPORT 2. Сайтът Gong.bg, както постоянно, ще предложи на своите читатели текст и богато мултимедийно отразяване.

Арсенал стартира мача от второто място във Висшата лига след съботния триумф на Манчестър Сити като посетител на Фулъм с 4:0 и " жителите " имат две точки превес при еднакъв брой изиграни мачове сред двата отбора. При победа през днешния ден " артилеристите " ще се завърнат на върха, само че за Сити следва отсрочения мач с Тотнъм Хотспър в Лондон, с цел да се изравни напълно календара в Англия.

В третата минута Мартин Йодегаард продължи към Букайо Сака, чийто шут беше избавен от Онана. При последвалото нахлуване МакТомини лиши в рискова зона от Партей и на процедура изведе Расмус Хойлунд самичък против Давид Рая, но ударът на датския нападател беше отблъскващ. В седмата минута Гарначо овладя в наказателното на Арсенал и стреля, само че защитник на лондончаните блокира.

В 14-ата Диого Далот проби отляво във вътрешността и напредна доста съществено. Португалецът опита да свие вдясно към Амад Диало, само че Тросар се притече на помощ и мазета в корнер. Седем по-късно " артилеристите " излязоха напред в резултата. Андре Онана изрита напред, само че Бен Уайт изрита напред вдясно към Кай Хавертц. Той изглеждаше засада, но Каземиро покри извънредно доста, откакто едвам се провлачи при изнасянето на топката и Хавертц откри Леандро Тросар, който даже не бе опазен от бразилеца и от близко откри - 1:0.

LIVE / МАН ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 0:1

0:1 Тросар 20'

Стадион: " Олд Трафорд " (Манчестър, Англия)

Рефер: Пол Тиърни

Ман Юнайтед:   Андре Онана – Аарън Уан-Бисака, Каземиро, Джони Еванс, Диого Далот, Коби Мейноо, Софиан Амрабат, Скот МакТомини, Амад Диало, Алехандро Гарначо, Расмус Хойлунд

Мениджър: Ерик загар Хаг

Арсенал:  Давид Рая – Бен Уайт, Уилиям Салиба, Габриел Магаляеш, Такехиро Томиасу – Томас Партей, Мартин Йодегаард, Деклан Райс – Букайо Сака, Кай Хавертц, Леандро Тросар

Мениджър: Микел Артета