ВК „Дунав“ премина всички препятствия по пътя към финала на

...

Дунав и Дея излизат във финал №1 във Висшата лига в неделя

ВК „ Дунав “ мина всички трудности по пътя към финала на плейофите за качване в Суперлигата.

Тази неделя (01.04.2018г.) следва домакинския заключителен мач от плейофите против „ ДЕЯ Спорт “.

Мачът ще се организира от 18:00 часа в зала „ Дунав “.

Двата тима се познават чудесно, откакто още преди началото на сезона се изправиха едни против други по време на другарски шампионат в Пловдив, изходът от който беше 3:0 в интерес на „ Дунав “. Последваха още две публични победи за русенци – една с 3:0 по време на домакинския мач на „ ДЕЯ “ в първия полусезон и една с 3:1 по време на семейството на „ Дунав “ през февруари 2018г.

Мачът ще бъде извънредно оспорван, защото това са двата тима с най-хубави резултати в Шампионата на висшата лига – „ Дунав “ е любимец за качване в Суперлигата с 36 точки в класирането на Висшата лига, 12 победи, 0 загуби и 36 извоювани гейма ; „ ДЕЯ Спорт “ от своя страна имат 29 точки, 10 победи, 2 загуби и 31 извоювани гейма. На 03 април ще се играе домакинския мач на „ ДЕЯ Спорт “ в Бургас, началния час още веднъж е 18:00. Плейофите се играят до две победи от три мача.