Вицешампионът на Германия Борусия Дортмунд стартира с труден успех новия

...

Трудно, но успешно начало на сезона за Борусия Дортмунд

Вицешампионът на Германия Борусия Дортмунд започва с сложен триумф новия сезон във Първа Бундеслига. Възпитаниците на Един Терзич завоюваха с 1:0 против гостуващия Кьолн с гол в 88-ата минута на нападателя Дониел Мален.

Двата отбора направиха много слаб мач, а през първите 45 минути бяха отправили единствено по един прецизен удар към вратата на противника.

Дейви Зелке уцели гредата за гостите от 15 метра след рикошет. Играчите на Кьолн не съумяха в предни позиции, а вратарят на гостите нямаше съвсем никаква работа за разлика от Грегор Кобел, който на два пъти парира рисковите удари на Саргис Адамян.

Едва в 88-ата минута Борусия Дортмунд стигна до попадение. След ъглов удар Феликс Нмеча продължи полета на топката, а Дониел Мален скочи на далечната греда и се разписа за крайното 1:0.

Във втория кръг „ жълто-черните “ гостуват на Бохум, до момента в който „ козлите “ одобряват Волфсбург в търсене на първи точки през сезона.