Видабаскет нанесе едва втора загуба на Дунав /Русе/ за сезона

...

Видабаскет спечели дербито с Дунав /Русе/ в Троян

" Видабаскет " нанесе едвам втора загуба на " Дунав " /Русе/ за сезона в район Център, откакто в доста оспорван мач в Троян го победи с 86:85.
Цялото първо полувреме бе с доста висока ефикасност и белязано от серия обрати.
Баскетболистите на Руслан Русев поведоха с 26:21 след 10 минути игра, а на почивката имаха най-малък задатък при 50:49. " Видабаскет " още веднъж взе самодейността след паузата и преди последната част към този момент бе напред с 86:85. Разликата скочи до 12 точки, само че русенци се подвигнаха на заключителен взлом и 31 секунди преди края понижиха единствено на 1. Те имаха късмет и да завоюват мача след неточност на противника си, само че направиха пропуски и успеха отиде за водения от Николай Колев отбор.
Теодор Киров бе в основата на триумфа с 30 точки (5 тройки), само че той направи и 7 неточности. Никола Емилов осъществя 18 точки, с 14 и 8 битки е Филип Емилов, Калоян Петров се регистрира с 12 точки и 7 битки, а 10 точки и 9 битки има Калоян Димитров.
За " Дунав " Николай Николов бе над всички с 34 точки. Теодор Трифонов се регистрира с 19, Стоян Ганев записа 12, а с 11 е Иван Живков.
Източник: bulnews.bg