В изсипалия се проливен дъжд в съботната вечер, „Локомотив“ (Мездра)

...

„Локомотив“ /Мездра/ подчини „Янтра“ /Полски Тръмбеш/ с 2:0 за първа домакинска победа

В изсипалия се пороен дъжд в съботната вечер, „ Локомотив “ (Мездра) завоюва с 2:0 дуела от IV-я кръг на Северозападната Трета лига против осмия във краткотрайното класиране, коравия отбор на „ Янтра “ (Полски Тръмбеш). Срещата бе ръководена от съдийска бригада в състав - гл. съдияПетър Иванов с асистенти Никифор Велков и Димитър Върбанов.
След отличното показване за Купата на България в сряда, тимът на „ железничарите “ от Мездра набира скорост. Двата тима изиграха един забавен и правилен мач, в който и двата отбора търсеха успеха с забавни отигравания и бърза игра.
След първия съдийски сигнал домакините заиграха на бързи обороти и превзеха централната част на терена. В играта на момчетата на ст. треньора Николай Нинов личеше организираност и добра тактическа дисциплинираност. Бързите нападения на „ черно-белите “ сътвори ужас в редиците на гостите, което даде самочувствие на локомотивци и те заиграха решително и с емфатичен игрови жанр. Гостите обаче подсказаха, че също ще търсят 3-те точки. В 11 м. след осъществяване на ъглов удар сътвориха първата заплаха пред вратата на завърналия се титулярен пазач Кристиян Дяков, само че отбрана на домакините се оправи с заплахата. 2 мин. по-късно, вратарят на гостите извърши удар от вратата, само че топката попадна в Ивайло Златев, който пусна акуратен пас наляво към Пламен Валериев, който напредна към наказателното поле и с прострелен изстрел направи беззащитен капитана на гостите за 1:0.
Последваха няколко ответни офанзиви от страна на гостите, само че бранителите в „ черно-бяло “ и сигурната игра на Дяков не позволиха изненади. До края на полувремето двата тима си размениха няколко положения под проливния дъжд, само че се отдръпнаха при резултат 1:0 за домакините.
Втората част стартира в по-умерено движение, защото теренът към този момент бе задоволително хлъзгав. Въпреки това, мездренчани натиснаха и демонстрираха темперамент, който в 51-та минута бе заплатен с второ попадение. След следващото дълго подаване от Велислав Димитров към устремилия се напред Ивайло Златев - Терминатора, който преодоля двама бранители в сини екипи и с техничен прехвърлящ удар усили преднината на локомотивци на 2:0.
Срещата продължи с разменени офанзиви и комфортни положения за гостите, само че до попадение по този начин и не се стигна. В 65-та м. Ивайло Златев се оказа самичък против стража на гостите, преодоля го, само че топката мина над напречната греда. В последните минути на мача „ железничарите “ изпуснаха още две чисти положения за гол, само че резултатът се резервира и след даденото от гл. арбитър 4-мин. продължение.
Така след IV-я кръг на Северозападната Трета лига тимът на „ Локомотив “ (Мездра) се изкачи на 9-то място във краткотрайното класиране с 4 т и голова разлика 4:5 (-1).

Двата тима играха в следните сформира:
„ Локомотив “: 31-Кристиян Дяков, 5- Мариян Кусев,23- Генади Петров(к), 77- Васислав Димитров(73-м – Митко Красимиров), 22- Методи Янков (88 м- Паоло Петков), 55-Николай Ганчев, 8-Гроздан Илиев, 99- Петьо Петков (88 м - Стоян Иванов), 10 - Пламен Венелинов, 11- Лионел Матадос, 98-Ивайло Златев (81-Радослав Зарев), ст.треньор: Николай Нинов
„ Янтра “:1- Радослав Рашков(к); 11-Бранимир Ботев; 23-Емилиян Ангелов; 18- Янислав Илиев; 6-Красен Славчев; 4-Исмаил Мастънов;10 – Марио Балъков (70 м –Ал. Божанов); 19 – Николай Иванов (85 м –Ив. Иванов); 7-Любомир Генчев,7-Калоян Илиев (61 м- В. Василев), ст.треньор: Петър Кръстев
Източник: bulnews.bg