В днешния така наречен Супервторник се повеждат първични избори на

...
В днешния така наречен Супервторник се повеждат първични избори на
Коментари Харесай

Супервторник в САЩ! Американците избират кандидатите за Белия дом

В днешния по този начин наименуван Супервторник се повеждат първоначални избори на демократите и републиканците в 15 щата в Съединени американски щати, обобщава Ройтерс.
Прочетете още
Републиканците гласоподават в щатите Алабама, Аляска, Арканзас, Калифорния, Колорадо, Мейн, Масачузетс, Минесота, Северна Каролина, Оклахома, Тенеси, Тексас, Юта, Вермонт и Вирджиния.

Демократите гласоподават във всички гореспоменати щати, без Аляска, където вотът е на 6 април. Демократите гласоподават през днешния ден и в Американски Самоа. В допълнение до през днешния ден демократите от щата Айова, които гласоподават по пощата, имат период да изпратят бюлетините си за вота в локалните партийни събрания.

В републиканската конкуренция през днешния ден се разпределят общо 865 делегати от общо 2429, които се разпределят от целия цикъл на първоначални избори и партийни събрания. Най-малко 1215 делегати са нужни за продобиване на републиканската кандидат-президентска номинация, за която излъчените по време на цикъла на партийните събрания и първоначални избори делегати ще гласоподават на партийна конференция през юли в Милуоки. Най-много делегати се получават през днешния ден при републиканския избор в щатите Калифорния и Тексас, надлежно 169 и 161. В Северна Каролина делегатите са 74. В Тенеси и Алабама делегатите са надлежно 58 и 50. Във Вирджиния делегатите са 48. В Оклахома те са 43. В Арканзас, Юта и Масачузетс делегатите са по 40 във всеки един от трите щата. В Минесота делегатите са 39. В Колорадо те са 37. Следва Аляска с 29 делегати. Накрая остават Мейн и Върмонт надлежно с 20 и 17 делегати.

Около една трета от демократичните делегати също се разпределят на демократичните първоначални избори през днешния ден.

Финалните резултати от всички тези гласувания ще бъдат оповестени след няколко дни, само че първичните се чакат щат по щат още тази нощ. В Калифорния гласоподавателите, които гласоподават по пощата, би трябвало да го създадат най-късно през днешния ден, а бюлетините ще се признават за годни с пощенско клеймо от 5 март и в случай че са получени до 12 март.

За да са по-сложни нещата, в някои от гореспоменатите щати има по този начин наречените отворени първоначални избори, в които гласоподаватели републиканци могат да гласоподават на първоначални избори на демократите и противоположното. Това прави обстановката още по-непредвидима.

По-интересна е борбата в републиканския лагер, където против Доналд Тръмп продължава да е Ники Хейли. Досега Тръмп завоюва в първичните избори и партийните събрания в съвсем всички щати като се изключи федералния окръг Вашингтон, където победи Хейли. Въпреки апелите от страна на Тръмп към Хейли да се отдръпна от борбата, тя отхвърля да го направи с аргумента, че има задължението към гласоподавателите да им даде опция те да създадат избора дали тя да остане в конкуренцията.

Допитванията демонстрират, че Тръмп е любимец в Калифорния и Тексас, както и в Минесота, Алабама и Мейн. Кампанията на Тръмп споделя, че през днешния ден той ще завоюва евентуално минимум 773 делегати.

В лагера на демократите Супервторникът е като условност за Джо Байдън, който няма конкуренция за демократическата кандидат-президентска номинация, отбелязва Франс прес. Байдън в този момент е ангажиран и с подготовката на годишната си Реч за положението на Съюза, която ще произнесе на 7 март.
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР