Григор Димитров постигна втора двусетова победа и се класира за

...

Григор Димитров на осминафинал на Мастърса в Рим

Григор Димитров реализира втора двусетова победа и се класира за осмифиналите на шампионата от сериите " Мастърс " 1000 на клей в италианската столица Рим с награден фонд 9 милиона евро.
Прочетете още
Поставеният под №8 българин победи със 7:6(3), 6:3 Теренс Атман от Франция, който е №137 в международната класация на АТП. Срещата продължи час и 33 минути.

За място на четвъртфиналите Димитров ще играе против един от американците Себастиан Корда или Тейлър Фриц.

Българинът стъпи изкривено още в първия гейм в мача против Атман и трябваше да се бори с лека контузия в десния гален до края на мача.

Димитров поведе с пробив в първия сет, само че физичското неразположение направи по този начин, че Атман съумя да направи рибрейк за 3:3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Григор сподели по-сериозната си класа и завоюва със 7:3 точки.

Българинът проби за 4:2 във втория сет и затвори мача с 6:3.
Източник: trafficnews.bg