Уотфорд надви с 2:1 Уулвърхемптън у дома в мач от

...

Възраждането на Уотфорд продължава

Уотфорд надделя с 2:1 Уулвърхемптън вкъщи в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Това бе трета победа за " стършелите " в последните четири срещи, а една от тях приключи наедно.

Жерар Деулофеу откри резултата след половин час игра. В началото на второто полувреме Абдулай Дукуре удвои. Педро Нето в 60-ата минута върна " вълците " в мача. Гостите обаче не съумяха да стигнат най-малко до точка, макар че в 71-ата минута Кристиян Кабаселе бе изпъден.

С триумфа Уотфорд събра 19 точки и остава на предпоследно място. Уулвс имат 30 точки и са на седма позиция.

В 30-ата минута домакините проведоха отлична офанзива. Исмаила Сар откри връхлитащия отдясно Деулофеу, който с техничен удар по диагонала вкара за 1:0.

В 49-ата минута Деулофеу проби през центъра и откри Дукуре в наказателното поле. Халфът нанесе мощен удар в горния десен ъгъл, с цел да удвои преднината на " стършелите ".

След час игра Нето напредна с топката и нанесе техничен удар, който рикошира в състезател на домакините и влезе във вратата за 2:1.

В 71-ата минута Кабаселе фаулира откъсващия се самичък против вратаря Хота и бе изпъден.